OPEN'ER FESTIVAL


Open'er Festival to chyba największe muzyczne wydarzenie w Polsce. Co roku na przełomie czerwca/lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo organizowany jest festiwal. Cztery sceny przez cztery dni rozbrzmiewają przeróżnymi melodiami, a tuż pod nimi ludzie z całej Europy (a może i świata) tańczący i śpiewający znane im kawałki. W tym roku pojechałam na trzeci dzień imprezy. Czemu tylko na jeden dzień? Otóż owego dnia występował jeden z moich ulubionych artystów - The Weeknd, a jego koncertu nie mogłam sobie odpuścić, natomiast reszta lineup'u mnie nie zachwyciła.

Kilka godzin wcześniej na tej samej scenie wystąpili także The Dumplings, Prophets of Rage i Mac Miller. Pierwszy zespół był idealnym, spokojnym wstępem do całego wieczoru, Mac rozgrzał nas w ten ponury dzień, natomiast koncert Prophets of Rage wywołał spory zamęt pod sceną (fale, pogo, ścisk i ja pośrodku tego modląca się, aby znów nie oberwać z buta w twarz). No i nadszedł The Weeknd...Jeśli będziecie mieli kiedyś okazję jechać na koncert Abla, od razu kupujcie bilety. Facet brzmi tak samo jak na płycie, a może nawet i lepiej. Przy każdej piosence świetnie się bawiłam (pomimo ścisku jaki panował pod sceną), krzyczałam, tańczyłam i skakałam jak tylko mogłam. Po liczbie zgromadzonych ludzi przy Main Stage'u można śmiało powiedzieć, że każdy fan czy też nie bardzo dobrze spędził czas. Dla mnie jako fanki były to chwile niezapomniane i już nie mogę się doczekać obiecanego przyszłorocznego koncertu.
Oprócz deszczowej pogody i paru przeciwności losu, które stawały mi na drodze, zaliczam ten dzień do jednego z najlepszych w moim życiu. Kolejny punkt z mojej listy odhaczony!
You May Also Like

2 komentarze

  1. Rany zazdroszczę koncertu the weeknd, widać że świetnie się tam bawiłaś.
    http://joanna-szwed.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety nie wybrałam się na Opener ze względu na to, że musiałabym przejechać całą Polskę ;/ Myślę nad wybraniem się na Czad Festiwal, który jest organizowany niedaleko mnie :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za komentarz!